0 Error decoding JSON data Syntax error

برای برطرف کردن این ایراد در سایت های جوملا به دیتابیس (phpmyadmin) می رویم و کوری زیر را اجرا می کنیم.

update #__modules set params = '' where params like '%{""}%';

این وب سایت از جمله کارهای خوب منه که دلیلش صاحب وب سایت است که معمار بزرگی است و خودشون طرحش رو دادن

وب سایت مطعلق به آقای مهندس عرفانیان است

در بولتن جوملا هم تایید شده

http://community.joomla.org/showcase

ده کاری که می توان به جای خرید ساعت ۱۰ هزار دلاری اپل انجام داد

نسخه ادیشن اپل واچ یک ساعت هوشمند بسیار زیبا است که قطعا مشتریان مختص به خود را دارد، اما قیمت ۱۰۰۰۰ دلاری تعیین شده برای این محصول باعث شده که ایده خرید آن برای انبوهی از افراد در حد یک آرزو باقی بماند و حتی برخی پس از شنیدن این مسأله شروع به مقایسه ادیشن با کالاهای دیگری کنند که می توان با این بودجه خرید.

بل از اینکه لیستی از کالاهای هم قیمت با این ساعت را از نظر بگذرانیم اجازه دهید یادآور شویم که این ساعت حتما ظرف چند سال آینده دمده خواهد شد و ارزشش را از دست می دهد.

در هر صورت علاقمندان به خرید ادیشن می توانند با پرداخت تنها ۱۰۰۰۰ دلار ناقابل مالک این ساعت لوکس شوید ارائه و اگر هم کنار آمدن با بندهای اسپورت آن برای تان آسان است، حتی با پرداخت مبلغی کمتر از این میزان می توانید در زمره دارندگان اپل واچ قرار گیرید.

حال چنانچه کمی در مورد قیمت بالای این محصول تردید دارید و در عین حال به فکر خریدش هم هستید بهتر است نگاهی به کالاهای زیر بیاندازید که در ازای پرداخت ۱۰۰۰۰ دلار قابل خریدن هستند.

 

یک مک پروی پیشرفته

 

20 عدد آی پد ایر ۲: می توانید آنها را به خانواده، دوستان و همکارانتان هدیه دهید

28 عدد اپل واچ اسپورت: می توانید آنها را به دیوار اتاقتان آویزان کنید تا هیچگاه از زمان عقب نمانید. این ساعت ها دقتی برابر با ۵۰ هزارم ثانیه دارند.

 

یک سال مواد غذایی مورد نیاز برای یک خانواده چهار نفره: یا یک ساعت طلا!

 

 Datejust رولکس با بند استیل ۳۶ میلی متری که یک عمر دوام می آورد و از این لحاظ، محصول اپل حرفی برای گفتن در مقابل آن ندارد.

 

خودروی Versa از نیسان: یک ماشین ارزشمند که می توانید با آن به خرید بروید، در خیابان گشت و گذار کنید یا اینکه به دنبال کار بگردید!

 

200 عدد ساعت سواچ: منتها یادتان باشد که باید هر چند وقت یکبار باتری آنها را عووض کنید

 

دو سفر تفریحی برای یک خانواده چهار نفره

 

خرید آثار هنری: این اثر در سال ۲۰۱۱ میلادی توسط Renato Orara تهیه شد و مهم تر از آن اینکه زمان را نشان می دهد و جوهر استفاده شده برای ترسیم آن هم یک عمر دوام می آورد.

 

یک سال اجاره خانه در ایالات متحده آمریکا

 

منبع

افراد بسیاری در جهان هستند که به دنبال گنج های گم شده قدیمی هستند. با این که بسیاری از گنج ها افسانه هستند، می توان با اطمینان گفت که ثروت های عظیمی از طلا در طول سال های مختلف در اقیانوس ها ناپدید شده است.

با اینکه با گذشت سال های طولانی از ناپدید شدن این کشتی ها و گنج ها اطلاعات موجود از ان ها بسیار کم شده است، افراد بسیاری هنوز به دنبال این گنج ها هستند.
افرادی بسیاری اصرار دارند که گنج های گم شده کاملا افسانه ای هستند اما این موضوع کاملا حقیقت ندارد.

با اینکه به صورت حتم می توان گفت که بسیاری از این گنج ها کاملا خیالی بوده اند، بسیاری دیگر نیز واقعی هستند و افراد بسیاری هرساله مبالغ زیادی برای پیدا کردن آن ها هزینه می کنند.در این گزارش 10 عدد از بزرگ ترین گنج های ناپدید شده دریایی را برای شما معرفی کرده ایم.

 

Oak Island چاه پول

ارزش گنج: نامعلوم

 

این محل که “چاه پول” نام گرفته است در اواخر قرن 18 توسط یک نوجوان کشف شد. تاکنون افراد بسیاری برای بازیابی گنج های این مکان تلاش کرده اند اما نتوانته اند در این زمینه موفق شوند. این چاه پر از تله و راهروهای پیچ در پیچی است که جست و جو را بسیار دشوار کرده است.بسیای باور دارند که این مخفیگاه محلی بوده که دزدان دریایی در طول زمان های مختلف گنج های خود را در آن پنهان می کردند.


گنج های کاپیتان کید “Kidd”

ارزش گنج 160 میلیون دلار

یکی از معروف ترین دزدان دریایی قرن 17 و 18 که مدت زیادی را به غارت کشتی های مختلف مشغول بود. او در طول این سال ها توانست به ثروت زیادی دست یابد و با هدف حفظ آن ها مقادیر زیادی را در محل های مختلف مخفی کرد.افراد بسیاری تاکنون تلاش کرده اند تا بخش های از گنج او را بیابند اما به هیچ گونه موفقیتی در این زمینه دست نیافته اند.


 

ثروت Jean LaFitte

ارزش گنج: 2 میلیون دلار

این دزد دریایی فرانسوی به همراه برادرش مدت زیادی را خلیج مکزیک به غارت کشتی های تجاری گذراند. او در طول این زمان موفق شد بیش از 50 کشتی را تحت کنترل خود درآورد و در نهایت ثروت بسیاری را جمع آوری کند.گفته شده که ثروت آن ها آنچنان زیاد شد که دو برادر ناچار شدند تا بخش عظیمی از آن را دفن کنند.


گنج های Blackbeard

2.5 میلیون دلار

 

 شاید بتوان با اطمینان گفت که “ریش سیاه” معروف ترین دزد دریایی تاریخ است. او در طول سال های فعالیت خود به شدت قدرتمند بود و هر کسی از قدرتش می ترسید.در سال 1966 یک کشتی که احتمالا متعلق به او بود کشف شد، تنها نکته منفی این کشتی این بود که کوچک ترین شی با ارزشی در آن وجود نداشت. افراد بسیاری تاکنون به دنبال گنج او گشته اند اما به هیچ نتیجه ای نرسیده اند.


جواهرات لیما

ارزش: 60 میلیون دلار

در طول شورش های سال های 1820 در پرو بر علیه اسپانیا، کاپیتان یک کشتی انگلیسی مسئول انتقال جواهرات شهر لیما شد. این جواهرات به شدت با ارزش بودند و شامل مجسمه ها و شمشیرهایی از طلای خالص می شد.طمع زیاد باعث شد تا کاپیتان توماس تمامی مسافرانش را به قتل برساند و سپس گنج ها را در مکانی نا معلوم دفن کند، به امید اینکه بعدا از آن ها استفاده کند. او هیچ وقت به آرزویش نرسید و هیچ گاه محل دفن جواهرات را مشخص نکرد.


جواهرات سلطنتی King john

ارزش: 70 میلیون دلار

در سال 1216 “پادشاه جان” در طول یکی از سفرهایش بیمار شد و تصمیم گرفت تا از راهی سریع تر به قصرش برگردد، او مسیری را انتخاب کرد که پر بود از باتلاق ها ای خطرناک. او در این مسیر واگون هایی پر از جواهر به همراه داشت که در حدود 70 میلیون دلار ارزش داشت.آنها هیچ گاه به مقصد خود نرسیدند و در طول مسیر به همراه جواهرات ناپدید شدند.


جواهرات Nuestra Senora de Atocha

ارزش: 200 میلیون دلار

در سال 1622 یک کشتی اسپانیایی که در حال حمل بیش از 700 میلیون دلار جواهرات بود گرفتار یک طوفان شد و به دلیل وزن سنگینش به سرعت غرق شد. به دلیل وجود گنج با ارزش این کشتی ، اسپانیا به سرعت افراد زیادی را مسئول جست و جو برای آن کرد که در نهایت بدون هیچ نتیجه ای پایان یافت.گفته شده که این کشتی شامل 17 تن نقره، 27 کیلو سنگ های قیمتی و 35 جعبه طلا و 128 هزار سکه بوده است. در سال 1985 یک جست و جو گر گنج موفق شد تا 500 میلیون دلار از گنج های این کشتی را بیابد اما 200 میلیون دلار از گنج این کشتی هنوز گم شده باقی مانده است.


افسانه های مرد طلایی

ارزش گنج: 300 میلیون دلار

شایعات بسیاری درباره دریاچه Guatavita وجود دارد. گفته شده که در گذشته فردی به نام El Dorado به داخل این دریاچه پریده بود. گفته شده که طرفداران او پس از آن مقادیر زیادی طلا به عنوان بزرگ داشت به داخل این دریاچه ریختند.در طول سال های مختلف مقادیر زیادی از این طلاها کشف شد اما گفته شده که نزدیک به 300 ملیون دلار از این گنج ها هنوز در این مکان قرار دارد.


گنج San Miguel

ارزش: 2 میلیارد دلار

در نزدیکی سال 1715 اسپانیه تعدادی کشتی بزرگ پر از گنج های گران قیمت داشت. دولت اسپانیا تصمیم گرفت تا این کشتی ها را در زمان طوفان ها جا به جا کند تا دزدان دریایی به آن ها حمله نکنند، این موضوع ایده ای کاملا اشتباه بود. تمامی 11 کشتی در طوفان غرق شدند و 2 میلیارد دلار گنج آن ها ناپدید شد.از آن زمان تا به امروز 7 عدد از کشتی ها پیدا شده اما گنج های آن ها بسیار ناچیز بوده است.


 

گنج های طلایی Flor De Mar

ارزش: 2.6 میلیارد دلار

 

 

یک کشتی عظیم 400 تنی به نام گل دریا در سال 1511گرفتار دریایی طوفانی شد و غرق شد. گفته شده که این کشتی در آن زمان 60 تن طلا حمل می کرده است.گفته شده که این کشتی تا به امروز بیشترین تعداد جست و جو گران گنج را جذب کرده است. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دنبلان، پرخاصیت و گرانقیمت

واژۀ دنبلان از کجا آمده و به چه معناست؟

واژه دنبلان برگرفته از واژه دونبالان donbalan در زبان ترکی آذربایجانی، به معنی برآمده، متورم و برجسته است و به زمینی اشاره می­کند که هنگام خارج شدن دنبلان، حالت برآمده و پف کرده پیدا می­کند.

این قارچ را در هرمزگان به نام آغر، در تهران، دنبلان کوهی و در فارس به نام دنبل میشناسند و در كتب طب سنتی از آن با عنوان «نبات الرعد» یاد شده است.

 

ماهیت دنبلان چیست؟

دنبلان در واقع نوعی ساختمان باردهی یک قارچ زیرزمینی است که ممکن است به رنگ­های قرمز تیره، خاکستری، سفید، بنفش و سیاه دیده شود. دنبلان حالت غده ای دارد و توپر و شبیه به سیب زمینی است و اندازه آن از یک فندق تا اندازه یک پرتقال یا کمی بزرگتر متغیر است.

دنبلان را کی، کجا و چگونه می توان یافت؟

دنبلان در سالهای پرباران معمولاً بعد از آغاز بارندگیهای بهاره از نیمههای اسفند تا اواخر فروردین ماه و در عمق ۵ تا 30 سانتی متری خاک های مرطوب آهکی و سبک دامنه کوهستان ها و کوه های شنی یافت می­شود. قارچ دونبالان همزیست ریشه گیاهان است بنابراین در خاک بدون گیاه دنبال آن نگردید، دنبلان­ ها را می توان در مجاورت ریشه گیاهان یافت. دنبلان را در زمین های بکر غیر زراعی و در بخش هایی از خاک که برآمده و ترک خورده است، می توان یافت. به علاوه از شامه قوی خوک و سگ تربیت شده برای یافتن دنبلان استفاده می شود

دنبلان در چه مناطقی از ایران یافت می شود؟

دونبالان به حالت طبیعی در بسیاری از مناطق معتدل دیده می‌شوند. زادگاه اوليه و محل رويش دنبلان كشورهاي افغانستان و هندوستان و در ایران مناطق كوهستان هاي نواحي شمال غرب کشور است. در آذربایجان، كوه هاي ماكو، چالدران، پلدشت، چايپاره، مرند، جلفا، منطقه ارسباران، و بخش یامچی، خوي، میانه، دشت مغان، استان زنجان شهرستان طارم و خدابنده، در شهرهای مرکزی و جنوبی کشور استانهای فارس، منطقه زردکوه چهارمحال و بختیاری، یاسوج، هرمزگان، شهرستان دامغان، استان سمنان  همدان، استان سیستان و بلوچستان، لرستان، کرمانشاه و تهران، مناطق شمالي ايران به ويژه استان گلستان منطقه ترکمن صحرا شهرستان­های گنبد، كندوان، دو هزار، شهسوار استان گیلان شهر لوشان، تپه های گلفرج و مارازا و طالب گلی،استان خراسان شمالی شهرستان سراوان و حتی جزیره کیش می روید.

قارچ دنبلان از محصولات اقتصادی یامچی که  دارای مرغوبیت بالایی هستند و بسیاری از اهالی شهر یامچی در خرید و فروش دونبالان حتی در بازارهای جهانی نیز نقش دارند، از همین رو نیروهای انتظامی و ارگان‌های دولتی یامچی پیدا کردن دونبالان را توسط افراد غیربومی در فصل دونبالان را ممنوع کرده‌اند.

قیمت قارچ دنبلان چقدر است؟

دنبلان گران ترین خوارکی دنیا است و در اروپا گاه قیمت یک کیلو از آن به 10 هزار دلار (حدود 30 میلیون تومان) به فروش می­رسد در کشورهای فرانسه، ایتالیا و انگلیس هر کیلو 100 تا 200 دلار به فروش میرسد. قیمت این قارچ در ایران بین 8500  تا 95،000 تومان است و که به کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز صادر می شود.  

 

مصارف قارچ دنبلان چیست؟

دنبلان یک غذای نیروبخش و مقوی است و بیش‌ترین میزان مصرف قارچ دنبالان در رستوران‌ها، صنایع غذایی، تهیه انواع سس‌ها و روغن‌های معطر و نیز داروسازی است. برخی آن را با نام دونبالان را الماس آشپزخانه لقب داده اند. دنبلان را به صورت خرد شده یا رنده شده همراه با تخم مرغ به صورت املت و یا کباب شده و یا به سیخ کشیده شده طبخ می کنند. در کلیه غذاهایی که از قارچ خوراکی استفاده می شود مثل پیتزا، خوراک لوبیا، سوپ، قارچ سوخاری می توان به جای آن از دنبلان بهره جست.

 

دنبلان چه خاصیتی دارد؟

تغذیه از دنبلان در فصل بهار برای جلوگیری از انواع بیماریها مثل سرماخوردگی در طول سال مؤثر عنوان شده است. دنبلان بیش از ۱۵ نوع پروتئین و ویتامینهای زیادی دارد. قارچ دنبلان تأثیر چشمگیری در کاهش قند خون در میان مبتلایان به دیابت و درمان بیماریهای چشمی دارد. بسیاری مصرف قارچ را در درمان عوارض پیری و بهبود قوای جنسی مؤثر دانسته و آن را اکسیر جوانی میشناسند. تأثیرات آنتی بیوتیکی قارچ در برابر میکروبها و عوامل بیماریزا و نیز تأثیر آنتی اکسیدانی در برابر انواع سرطان و محافظت از کبد در برابر بیماریهای کبدی به اثبات رسیده است. شود. قارچ شامل مقدار زیادی ارگوتیونین (یک آنتی اکسیدان قوی) است که برخلاف آنتی‌اکسیدان‌های دیگر در فرایند پخت و پز از بین نمی‌رود. بررسی ها نشان می دهند مصرف روزانه دو عدد قارچ پخته و داغ می تواند عفونت های بدن را از بین برده و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و یبوست و نفخ معده را نیز درمان کند.

 

آیا می توان دنبلان را به صورت مصنوعی به کشت تجاری رساند؟

تلاش برای اهلی سازی و کاشت دونبالان نتیجه بخش بوده است. مردم طی قرنها مشاهده کرده بودند که این قارچ زیر درختان خاصی رشد می‌کند. در سی سال گذشته تلاش‌های جدیدی برای تولید انبوه دونبالان آغاز شده است. حدود ۸۰% دمبالان مصرف شده در فرانسه در مزارع پرورشی به عمل می آید. با این‌حال، هنوز میزان تولید به سطح سال ۱۹۰۰ نرسیده است. مزارع دونبالان در کشورهای انگلیس، ایالات متحده آمریکا، اسپانیا، سوئد، نیوزیلند، استرالیا و شیلی فعال هستند.

منبع

ابزار جاسوس‌های بین‌المللی از سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف همچون شوروی سابق و آلمان که در موزه‌ای در شهر اوبرهاوزن به نمایش درآمد.

 کفش جاسوسی متعلق به "کا‌‌ گ‌ ب" در سال ۱۹۵۰ میلادی

دوربین کوچک داخل پاشنه کفش به یک حفره ریز در کناره کفش متصل است. به این ترتیب مامور کا ‌‌گ ‌ب (سرویس اطلاعاتی شوروی سابق) از هدفی که در اطراف او بود، بدون جلب توجه عکس می‌گرفت.

کفش جاسوسی

 

این کیف تنها یک کیف‌ دستی ‌زنانه معمولی نیست

وسط گل حک شده در کناره این کیف‌ دستی، عدسی یک دوربین‌مخفی کوچک قرار دارد. این کیف‌ دستی زنانه متعلق به سرویس امنیتی آلمان (Bundesnachrichtendienst به‌طور اختصاری: BND) است.

 

دوربین‌مخفی در کیف‌ دستی زنانه متعلق به سرویس امنیتی آلمان

از زاویه بالا در این عکس، بدنه دوربین تعبیه شده داخل کیف‌ دستی زنانه پیدا است.

 

شیشه‌ شیر کودکی که شلیک می‌کند

سلاحی که به شکل شیشه‌ شیر کودک ساخته شده است. شیشه‌ شیر کودک پوشش مناسبی برای حمل‌ و نقل سلاح توسط جاسوس تلقی شده است.

 

 سلاحی به شکل ساعت‌ مچی

در سال‌های گذشته جاسوس‌ها این گونه ساعت‌ها را سلاحی محبوب برای محافظت از خود می‌دانستند.

 

تیراندازی با قلم

هدف اصلی استفاده از این قلم‌ها نه نوشتن بلکه تیراندازی است. ویژگی این قلم‌ها امکان آن برای کشیده شدن سریع ماشه است.

 

وسایل مورد نیاز یک مامور "کا‌ گ ‌ب" در سال ۱۹۷۰

در جعبه طلایی یک ساعت قرار دارد که به ماموران ویژه کا ‌‌گ ‌ب (سرویس اطلاعات شوروی سابق) در کنار نشان مخصوص کا ‌‌گ ‌ب داده می‌شد. کارت هویت اعضای کا گ ‌ب از دیگر وسایل مورد نیاز ماموران این سازمان بود. داخل ساعت‌ مچی زنانه ماموران کا ‌گ ‌ب نیز محفظه‌ای مخفی برای قرار دادن قرص وجود داشت.

 

کیف گریم

جاسوس‌ها باید گاهی اوقات تغییر چهره بدهند. زیر این چمدان، در لایه‌ای پنهان، سرویس کامل گریم وجود دارد. از این کیف تا سال ۱۹۸۶ میلادی استفاده شده است.

ساعت‌هایی برای جاسوسی

استراق سمع با ساعت.

 

کلت کوچک زنانه

این سلاح در سال ۱۸۸۰ میلادی ساخته شده است. جاسوسان زن به دلیل کوچکی و جا گرفتن آن در داخل کیف زنانه از استفاده می‌کردند.

 

 

این زیردریایی یک‌نفره را می‌توان تا کرد

روس‌ها از این زیردریایی یک‌نفره و "تاشو" تا سال ۱۹۹۳ استفاده می‌کرده‌اند.

 

کالاشنیکف طلایی

کالاشنیکف طلایی با امضای میخاییل کالاشنیکف، سازنده "تفنگ خودکار ۴۷" موسوم به کالاشنیکف، در نمایشگاه اوبرهاوزن.

 

اتومبیل جیمز باند

آستون مارتین، اتومبیل محبوب جیمز باند، "مامور ۰۰۷"، در نمایشگاه اوبرهاوزن.

 

چاقو یا بادام‌زمینی؟

چاقویی کوچک با ظاهر یک بادام‌زمینی، ساخت ۱۹۷۰ میلادی در آمریکا.

 

 

دوربین‌ مخفی در سنجاق سینه

این سنجاق سینه مجهز به دوربین ساخت فرانسه است.

 

سلاحی متصل به دکمه سردست آستین

سلاحی کوچک متصل به دکمه سردست ساخت اتریش در نمایشگاه اوبرهاوزن.

 

شلیک با کلید

سلاحی به شکل کلید در ورودی کلیسا، ساخت آلمان در سال‌های بسیار دور.

 

سلاح به شکل دریل برقی

این سلاح در آلمان شرقی ساخته می‌شده است.

 

اتاق استراق سمع

بازسازی اتاق استراق سمع همراه با دستگاه‌های مختلف در نمایشگاه اوبرهاوزن.

 

دستگاهی قدیمی برای رمزگذاری و رمزگشایی نوشته‌ها

رمزگذاری و رمزگشایی نوشته‌ها از کارهای معمول سرویس‌های جاسوسی است.

 

"چغل" کیست؟

در فرهنگ دهخدا "چغل" یکی از واژه‌های مترادف "جاسوس" است، به معنای کسی که چغلی (سخن‌چینی) می‌کند.

 

 

مستر تیستر یا خوشخوراک آسیا، منم! کار اصلیم چیز دیگس ولی به دلیل مشغله زیاد همیشه مجبورم بیرون غذا بخورم و به رستوران برم. البته از بچگی به خاطر شاغل بودن مامان تیستر، همیشه بیرون غذا می خوردم.

البته چون 11 سال از عمرم رو خارج از ایران زندگی کردم و به خیلی از کشورها سفر کردم رستورانهای زیادی رو تیست کردم و غذاهای مختلف رو خوردم. بعد از اینکه به تهران برگشتم با رستورانهای متفاوتی مواجه شدم. بعضیاشون واقعا خوب ولی بعضیاشون واقعا بد. بعضی از افراد با مردم و مشتریاشون خوب برخورد می کنن ولی خیلیاشون بسیار بد، در صورتیکه همین مشتریان که باعث پیشرفت یه رستوران می شن. البته محیط و تمیزی و ... هم دررستورانها مهمن و این مسائل باعث شد که تصمیم بگیرم که رستورانهایی رو که می رم رو براتون گزارش کنم. من نه آشپزم نه ادعای خاصی در تیست غذا دارم. من یه آدمم مثل خودتون که عاشق غذا و رستورانم و دوست دارم بهرستورانهایی که میرم با برخورد خوب پرسنل مواجه بشم. به نظرم این می تونه باعث بشه که رستورانهای ایرانی به کیفیت، برخورد و ... بیشتر توجه کنن.

تو 4 ماهی که این کارو شروع کردم با استقبال عجیبی مواجه شدم که باعث شد به این فکر بیافتم که حرفه ای تر به قضیه نگاه کنم. راه اندازی سایتمون، شرکت در نمایشگاه، شرکت در خیریه ها و ... همه و همه نوید از گسترش حرفه ای این کار خبر می ده. البته باید بگم که معمولا بی خبر به رستورانها می رم تا بتونم فارغ از هر فشاری و ... صادقانه براتون بنویسم.

مستر تیستر هر هفته تو روزنامه آسیا یه صفحه ویژه به نام آقای خوشخوراک داره. در این مدت کوتاه مردم تو خیابونا و مجالس و ... مستر رو مورد لطف بیکران خودشون قرار دادن که جا داره از همه طرفدارام همینجا تشکر کنم. توی این سایت غیر اطلاعات کلیه رستورانها، کبابی، فست فود، آشپزخانه، سفره خانه و .... که من ازشون دیدن کردم، یک دایرکتوری از رستورانهای ایرانی هم دیده شده که خیلی کار شما رو راحت میکنه خصوصا موقع بازدید از سایر شهرها و جاهای توریستی کشور. می تونین نظرات خودتون رو اعلام کنین، به رستورانها رتبه بدین، عکساشون و ببینین و خلاصه با خیال راحت تری رستوران مورد علاقه خودتون رو انتخاب کنین.

اگه خودتون صاحب رستوران باشین می تونین توی این دایرکتوری عضو بشین و یک صفحه واسه خودتون درست کنین تا طرفداران مستر تیستر هم با شما بهتر آشنا بشین. چه صاحب رستوران باشین و چه نباشین حتما رستورانهای مورد علاقه خودتون رو لایک کنین..علاوه بر این، منوی پیشنهادی مستر تیستر هم منوی غذاهایی است که خود من تست کردم، می تونین ببینن و اگه به اون رستوران رفتین نظراتتون رو در مورد اون منو برام توی سایت بذارین.

دوستون دارم و امیدورام در کنار همدیگه بتونیم رستورانهای مختلف رو با هم تیست کنیم. چه در تهران، چه در سایر شهرستانها و حتی کشورهای دیگه...

منبع

 

کشور / قلمروکد کشور دامنه سطح بالا (TLD)
افغانستان .af
آلاند .ax
آلبانی .al
الجزایر .dz (مخفف الجزائر و یا، در الفبای لاتین، آل Jazā'ir، تلفظ به عنوان آل Dzayer)
ساموآ آمریکا همانطور که
آندورا .ad
آنگولا .ao
آنگویلا .ai
قطب جنوب .aq (مخفف Antarctique)
آنتیگوا و باربودا .ag
آرژانتین علیرضا
ارمنستان امیرهومن
آروبا .aw (مخفف آروبا غرب هند)
جزیره معراج .ac
استرالیا .au
اتریش .در
آذربایجان .az
باهاما .bs
بحرین .bh
بنگلادش .bd
باربادوس .bb
باسک .eus (مخفف Euskadi)
بلاروس .by (مخفف بلاروس)
بلژیک .be
بلیز .bz
بنین .bj
برمودا .bm
بوتان .bt
بولیوی .bo
بونیر .bq (در استفاده نشده است) / .an (مخفف آنتیل هلند) / .nl (مخفف هلند)
بوسنی و هرزگوین .ba
بوتسوانا .bw
جزیره بووه .bv
برزیل .br
مستعمرات انگلیسی اقیانوس هند .io
جزایر ویرجین بریتانیا .vg
برونئی .bn
بلغارستان .bg
بورکینافاسو .bf
برمه (رسمی: میانمار) .mm
بروندی .bi
کامبوج .kh (مخفف خمر)
کامرون .cm
کانادا .ca
کیپ ورد .رزومه
کاتالونیا .cat
جزایر کیمن .ky
جمهوری آفریقای مرکزی .cf
خرده کاغذ .td (مخفف Tchad)
دارفلفل .cl
چین، جمهوری خلق .cn
جزیره کریسمس .cx
جزایر کوکوس .cc
کلمبیا .co
کومور .km (مخفف Komori هست)
کنگو، جمهوری دموکراتیک (کنگو-کینشاسا) .cd
کنگو، جمهوری (کنگو-برازاویل) .cg
جزایر کوک .ck
کاستاریکا .cr
ساحل عاج (ساحل عاج) .ci
کرواسی .hr (مخفف Hrvatska)
کوبا .cu
کوراسائو .cw
قبرس .cy
جمهوری چک .cz
دانمارک .dk
جیبوتی .dj
دومینیکا .dm
جمهوری دومینیکن .do
تیمور شرق (تیمور لسته) .tl (مخفف تیمور-لسته) / .tp (کد کشور قدیمی است که هنوز هم در استفاده و که مخفف تیمور پرتغالی)
اکوادور .ec
مصر .eg
السالوادور .sv
گینه استوایی .gq (مخفف équatoriale Guinée)
اریتره .er (کد غیر فعال)
استونی .ee (مخفف فارسی)
اتیوپی .et
اتحادیه اروپا .eu
جزایر فالکلند .fk
جزایر فارو .fo (مخفف Føroyar)
ایالات فدرال میکرونزی .fm
فیجی .fj
فنلاند .fi
فرانسه .fr
گویان فرانسه .gf (مخفف Française در Guyane)
پلینزی فرانسه .pf (مخفف Française در Polynésie)
زمین جنوبی و قطب جنوب فرانسه .tf (مخفف Terres استرال همکاران antarctiques françaises)
گابن (رسمی: جمهوری Gabonese) .ga
گالیسیا .gal
گامبیا .gm
نوار غزه (غزه) .ps (مخفف فلسطین)
گرجستان .ge
آلمان .de (مخفف آلمان)
غنا غلامحسن خدایی
جبل الطارق .gi
یونان .gr
گرینلند .gl
گرانادا .gd
جزیره گوادلوپ .gp
گوام .gu
گواتمالا .gt
لباس بافته پشمی .gg
گینه .gn
گینه بیسائو .gw
گویان .gy
هائیتی .ht
جزیره هرد و جزایر مک دونالد .hm
هندوراس .hn
هنگ کنگ .hk
مجارستان .hu
ایسلند دربردارنده (مخفف جزیره)
هندوستان .در
اندونزی .id
ایران .ir
عراق .iq
ایرلند .ie
جزیره من .im
ایتالیا .it
جامائیکا .jm
ژاپن .jp
پارچه کشباف .je
اردن .jo
قزاقستان .kz
کنیا .ke
کیریباتی .ki
کوزوو اختصاص داده نشده است
کویت .kw
قرقیزستان .کیلوگرم
لائوس .la
لتونی .lv
لبنان .پوند
لسوتو .ls
لیبریا .lr
لیبی .ly
لیختن اشتاین .li
لیتوانی .lt
لوکزامبورگ .lu
ماکائو .mo (مخفف ماکائو)
مقدونیه .mk (مخفف Македонија یا، در الفبای لاتین، Makedonija)
جزیره مالاگازی .mg
مالاوی .mw
مالزی .my
مالدیو .mv
مالی .ml
مالت .mt
جزایر مارشال مدرسی
مارتینیک .mq
موریتانی .آقای
موریس .mu
مایوت .yt
مکزیک .mx
مولدووا .md
اهل موناکو .mc
مغولستان محمد نقی
مونته نگرو محمدابراهیم
مونتسرات .خانم
مراکش .ma (مخفف مراکش)
موزامبیک .mz
میانمار .mm
نامیبیا .na
نائورو .nr
نپال .np
هلند .nl
کالدونیای جدید .nc
نیوزیلند .nz
نیکاراگوئه .ni
نیجر .ne
نیجریه .ng
نیوئه .nu
جزیره نورفولک .nf
قبرس شمالی .nc.tr
کره شمالی .kp (مخفف جمهوری دموکراتیک خلق کره)
جزایر ماریانای شمالی .mp
نروژ .no
عمان .om
پاکستان .pk
پالائو .pw (مخفف Pelew)
فلسطین .ps
پاناما .pa
پاپوآ گینه نو .pg
پاراگوئه .py
پرو .pe
فیلیپین .ph
جزایر پیت کرن .pn
لهستان .pl
پرتغال .pt
پورتوریکو .pr
قطر .qa
رومانی .ro
روسیه .ru
رواندا .rw
جزیره ریونیون .re
صبا .bq (در استفاده نشده است) / .an (مخفف آنتیل هلند)
سنت بارتلمی (غیررسمی نیز به عنوان سنت بارت یا سنت بارتس نامیده می شود) .bl (در استفاده نشده است) / .gp (مخفف گوادلوپ) / .fr (مخفف فرانسه)
جزیره سنت هلن در جنوب غربی افریقا شهناز
سنت کیتس و نویس .kn
سنت لوسیا .lc
سنت مارتین (رسما جمع سنت مارتین) .mf (در استفاده نشده است) / .gp (مخفف گوادلوپ) / .fr (مخفف فرانسه)
سنت پیر و میکلون .pm
سنت وینسنت و گرنادین .vc
ساموآ .ws (مخفف ساموآ غربی، به نام سابق ساموآ)
سان مارینو .sm
سائوتومه و پرنسیپ .st
عربستان سعودی .sa
سنگال .sn
صربستان .rs (مخفف Република Србија یا، در الفبای لاتین، جمهوری Srbija)
سیشل .sc
سیرا لئون .sl
سنگاپور سورگوم
سینت یوستیشس .bq (در استفاده نشده است) / .an (مخفف آنتیل هلند) / .nl (مخفف هلند)
سنت مارتن .sx / .an (مخفف آنتیل هلند)
اسلواکی .sk
اسلوونی .si
جزایر سلیمان .sb (مخفف جزایر سلیمان بریتانیا)
سومالی بنابراین
سومالی بنابراین
آفریقای جنوبی .za (مخفف Zuid-آفریقا)
جورجیای جنوبی و جزایر ساندویچ جنوبی .gs
کره جنوبی .kr
سودان جنوبی .ss
اسپانیا .es (مخفف و España)
سری لانکا .lk
سودان .sd
سورینام .sr
سوالبارد و ماین .sj
سوازیلند .sz
سوئد .se
سویس .ch
سوریه .sy
تایوان .tw
تاجیکستان .tj
تانزانیا .tz
تایلند .th
رفتن .tg
توکلائو .tk
تونگا .برای
ترینیداد و توباگو .tt
تونس .tn
ترکیه .tr
ترکمنستان .tm
جزایر ترکس و کیاکوس .tc
تووالو .tv
اوگاندا .ug
اوکراین .ua (مخفف Україна، و یا، در الفبای لاتین، UKRAINA)
امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) .ae
پادشاهی متحده (انگلستان) .uk
ایالات متحده آمریکا (ایالات متحده آمریکا) .us
ایالات متحده جزایر ویرجین .vi
اروگوئه .uy
ازبکستان .uz
وانواتو .vu
شهر واتیکان .va
ونزوئلا .ve
ویتنام .vn
والیس و فوتونا .wf
صحرای غربی .eh (استفاده نمی کنید؛ در عوض .ma استفاده می شود)
یمن .ye
زامبیا .zm
زیمبابوه .zw
 

 

Country / territoryCountry code top-level domain (TLD)
Afghanistan .af
Åland .ax
Albania .al
Algeria .dz (stands for الجزائر‎ or, in the Latin alphabet, al-Jazā’ir, pronounced as Al Dzayer)
American Samoa .as
Andorra .ad
Angola .ao
Anguilla .ai
Antarctica .aq (stands for Antarctique)
Antigua and Barbuda .ag
Argentina .ar
Armenia .am
Aruba .aw (stands for Aruba West Indies)
Ascension Island .ac
Australia .au
Austria .at
Azerbaijan .az
Bahamas .bs
Bahrain .bh
Bangladesh .bd
Barbados .bb
Basque Country .eus (stands for Euskadi)
Belarus .by (stands for Byelorussia)
Belgium .be
Belize .bz
Benin .bj
Bermuda .bm
Bhutan .bt
Bolivia .bo
Bonaire .bq (not in use yet) / .an (stands for Netherlands Antilles) / .nl (stands for Netherlands)
Bosnia and Herzegovina .ba
Botswana .bw
Bouvet Island .bv
Brazil .br
British Indian Ocean Territory .io
British Virgin Islands .vg
Brunei .bn
Bulgaria .bg
Burkina Faso .bf
Burma (officially: Myanmar) .mm
Burundi .bi
Cambodia .kh (stands for Khmer)
Cameroon .cm
Canada .ca
Cape Verde .cv
Catalonia .cat
Cayman Islands .ky
Central African Republic .cf
Chad .td (stands for Tchad)
Chile .cl
China, People’s Republic of .cn
Christmas Island .cx
Cocos (Keeling) Islands .cc
Colombia .co
Comoros .km (stands for Komori)
Congo, Democratic Republic of the (Congo-Kinshasa) .cd
Congo, Republic of the (Congo-Brazzaville) .cg
Cook Islands .ck
Costa Rica .cr
Côte d’Ivoire (Ivory Coast) .ci
Croatia .hr (stands for Hrvatska)
Cuba .cu
Curaçao .cw
Cyprus .cy
Czech Republic .cz
Denmark .dk
Djibouti .dj
Dominica .dm
Dominican Republic .do
East Timor (Timor-Leste) .tl (stands for Timor-Leste) / .tp (the old country code that is still in use and which stands for Timor Português)
Ecuador .ec
Egypt .eg
El Salvador .sv
Equatorial Guinea .gq (stands for Guinée équatoriale)
Eritrea .er (inactive code)
Estonia .ee (stands for Eesti)
Ethiopia .et
European Union .eu
Falkland Islands .fk
Faeroe Islands .fo (stands for Føroyar)
Federated States of Micronesia .fm
Fiji .fj
Finland .fi
France .fr
French Guiana .gf (stands for Guyane française)
French Polynesia .pf (stands for Polynésie française)
French Southern and Antarctic Lands .tf (stands for Terres australes et antarctiques françaises)
Gabon (officially: Gabonese Republic) .ga
Galicia .gal
Gambia .gm
Gaza Strip (Gaza) .ps (stands for Palestine)
Georgia .ge
Germany .de (stands for Deutschland)
Ghana .gh
Gibraltar .gi
Greece .gr
Greenland .gl
Grenada .gd
Guadeloupe .gp
Guam .gu
Guatemala .gt
Guernsey .gg
Guinea .gn
Guinea-Bissau .gw
Guyana .gy
Haiti .ht
Heard Island and McDonald Islands .hm
Honduras .hn
Hong Kong .hk
Hungary .hu
Iceland .is (stands for Ísland)
India .in
Indonesia .id
Iran .ir
Iraq .iq
Ireland .ie
Isle of Man .im
Italy .it
Jamaica .jm
Japan .jp
Jersey .je
Jordan .jo
Kazakhstan .kz
Kenya .ke
Kiribati .ki
Kosovo not assigned yet
Kuwait .kw
Kyrgyzstan .kg
Laos .la
Latvia .lv
Lebanon .lb
Lesotho .ls
Liberia .lr
Libya .ly
Liechtenstein .li
Lithuania .lt
Luxembourg .lu
Macau .mo (stands for Macao)
Macedonia .mk (stands for Македонија or, in the Latin alphabet, Makedonija)
Madagascar .mg
Malawi .mw
Malaysia .my
Maldives .mv
Mali .ml
Malta .mt
Marshall Islands .mh
Martinique .mq
Mauritania .mr
Mauritius .mu
Mayotte .yt
Mexico .mx
Moldova .md
Monaco .mc
Mongolia .mn
Montenegro .me
Montserrat .ms
Morocco .ma (stands for Maroc)
Mozambique .mz
Myanmar .mm
Namibia .na
Nauru .nr
Nepal .np
Netherlands .nl
New Caledonia .nc
New Zealand .nz
Nicaragua .ni
Niger .ne
Nigeria .ng
Niue .nu
Norfolk Island .nf
North Cyprus .nc.tr
North Korea .kp (stands for Democratic People’s Republic of Korea)
Northern Mariana Islands .mp
Norway .no
Oman .om
Pakistan .pk
Palau .pw (stands for Pelew)
Palestine .ps
Panama .pa
Papua New Guinea .pg
Paraguay .py
Peru .pe
Philippines .ph
Pitcairn Islands .pn
Poland .pl
Portugal .pt
Puerto Rico .pr
Qatar .qa
Romania .ro
Russia .ru
Rwanda .rw
Réunion Island .re
Saba .bq (not in use yet) / .an (stands for Netherlands Antilles)
Saint Barthélemy (informally also referred to as Saint Barth’s or Saint Barts) .bl (not in use yet) / .gp (stands for Guadeloupe) / .fr (stands for France)
Saint Helena .sh
Saint Kitts and Nevis .kn
Saint Lucia .lc
Saint Martin (officially the Collectivity of Saint Martin) .mf (not in use yet) / .gp (stands for Guadeloupe) / .fr (stands for France)
Saint-Pierre and Miquelon .pm
Saint Vincent and the Grenadines .vc
Samoa .ws (stands for Western Samoa, the former name of Samoa)
San Marino .sm
São Tomé and Príncipe .st
Saudi Arabia .sa
Senegal .sn
Serbia .rs (stands for Република Србија or, in the Latin alphabet, Republika Srbija)
Seychelles .sc
Sierra Leone .sl
Singapore .sg
Sint Eustatius .bq (not in use yet) / .an (stands for Netherlands Antilles) / .nl (stands for Netherlands)
Sint Maarten .sx / .an (stands for Netherlands Antilles)
Slovakia .sk
Slovenia .si
Solomon Islands .sb (stands for British Solomon Islands)
Somalia .so
Somaliland .so
South Africa .za (stands for Zuid-Afrika)
South Georgia and the South Sandwich Islands .gs
South Korea .kr
South Sudan .ss
Spain .es (stands for España)
Sri Lanka .lk
Sudan .sd
Suriname .sr
Svalbard and Jan Mayen Islands .sj
Swaziland .sz
Sweden .se
Switzerland .ch
Syria .sy
Taiwan .tw
Tajikistan .tj
Tanzania .tz
Thailand .th
Togo .tg
Tokelau .tk
Tonga .to
Trinidad & Tobago .tt
Tunisia .tn
Turkey .tr
Turkmenistan .tm
Turks and Caicos Islands .tc
Tuvalu .tv
Uganda .ug
Ukraine .ua (stands for Україна, or, in the Latin alphabet, Ukraina)
United Arab Emirates (UAE) .ae
United Kingdom (UK) .uk
United States of America (USA) .us
United States Virgin Islands .vi
Uruguay .uy
Uzbekistan .uz
Vanuatu .vu
Vatican City .va
Venezuela .ve
Vietnam .vn
Wallis and Futuna .wf
Western Sahara .eh (not in use; instead .ma is used)
Yemen .ye
Zambia .zm
Zimbabwe .zw
 
 

 

این کامیون محل اقامت و تفریح یک زوج در اطراف اسکاتلند است که تعطیلات خود را در جنگ اطراف ملک خود سپری می کنند.

تبدیل یک کامیون ارتشی به هتل جنگلی

 منبع

 

سیستم ایمیلsmtp
ایمیل فرستنده: ایمیل خودتان
نام فرستنده: مثال>> وب آفرینان
مسیر Sendmail
تشخیص هویت SMTP بلی
امنیت SMTP: را روی ssl
پورت SMTP را 465
نام کاربری SMTP: آدرس ایمیل جمیلتان را مثلا webafarinan[@]gmail.com
رمزعبور SMTP: پسورد جمیلتان
هاست SMTP: را به smtp.gmail.com تغییر می دهیم

کار تمام نشده اگر امنیت را TLS انتخاب کرده اید پورت را 587 قرار دهید

نکته: اگر سرورتان لوکال است مثل wamp  فایل php.ini را باز کنید و سیمیکالون extension=php_openssl.dll را بردارید

یعنی

;extension=php_openssl.dll

 را به 

extension=php_openssl.dll

تغییر می دهیم.

و در تنظیمات جمیل

Enable IMAP Access in your GMail’s Settings -> Forwarding and POP/IMAP -> IMAP Access